Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yapılır? Cep Telefonu Kasko Fiyatları

Cep telefonu kaskosu, kullanıcıdan kaynaklanan arıza durumlarında, telefonun garantisi çerçevesine alınmayan durumlarda ücretsiz bir şekilde verilen akıllı telefon tamir hizmetlerindendir.

Telefon kaskosu, telefonun bir yere ya da cisme çarpması, düşmesi, sıvıyla temas etmesi, yüksek voltajı, çalınması gibi garanti kapsamına alınmayan arızalara yönelik teminat sağlayan hizmet paketi olarak bilinir.

Cep telefonu kaskosu, danışmanlık, teknik destek, hukuki danışmanlık, lojistik destek, call center gibi hizmetleri barındırırken, çarpma halinde, düşme halinde, sıvıyla temas durumunda, kısa devre olması halinde, doğal afetlerde ve doğal afet sonucundaki cihaz kayıplarında telefonunuzu güvenceye alır.

Telefon Kaskosu Neleri Kapsamaz?

  • Cep telefonunun kamuya açık alanlarda çalınması halinde kasko kapsamına alınmazken, cihazın evde çalınması durumunda cihaz güvence altındadır.
  • 18 yaşından küçük birinin cihazı kullanıp bozması halinde cihaz kasko kapsamına girmez.
  • Telefon kaskosu yapılan cihazın bir yerde unutulması halinde cihaz kasko kapsamı dışında kalır.
  • Şarj aleti, kulaklık, hafıza kartı ve batarya şeklindeki telefon aksesuarları telefon kapsamının dışında yer alır.

Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde cep telefonu satın alma işlemlerinde gerçekleştirilen en önemli işlemler arasında cep telefonu kaskosu bulunmaktadır. Cep telefonu alınırken, telefonun korunması adına kırılmaz cam veya silikon kılıf gibi aksesuarlar tercih edilirken, bu aksesuarların yanı sıra telefonu daha çok güvenceye alan ve 1 sene boyunca hizmet alınabilecek kasko işlemleri de bulunmaktadır.

Senelik bazda ücret alınan ve bir senelik zaman dilimi boyunca belirli durumlarda telefon sahiplerine oldukça yararı dokunacak olan cep telefonu kaskosu gsm şirketleri ve bazı cep telefonu kasko firmaları tarafından yapılabilir.

Cep telefonu kasko fiyatları cihazın modeline göre değişiklik gösterirken, gsm şirketlerinden alınan cihazlara kasko yaptırmanız telefonu satın aldığınız bayi çalışanları tarafından teklif edilmektedir. Bu durumun sebebi ise cihazda meydana gelebilecek arızalardan veya kaza durumlarında karşınıza çıkacak sorunlardan telefonunuzun korunmasıdır.